Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria Ruiny późnogotyckiej kolegiaty NMP (1413-66)

Głogów

Ruiny późnogotyckiej kolegiaty NMP (1413-66)

Ruiny późnogotyckiej kolegiaty NMP (1413-66, przebudowana XVII, XVIII w.).
W ostatnim czasie kolegiata w Głogowie została "nagrodzona" podczas Gali Światła za najciekawszą iluminację miejską. Projekt oświetlenia został zrealizowany z okazji 900. rocznicy obrony Głogowa.(madzikmb)

Promocje w naszym sklepie

Wskazówki

ma_ja_ niedziela, 16 października 2011, 23:31
Kolegiata pw. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Znajduje sie na najstarszej dzielnicy Głogowa - Ostrowie Tumskim. Do dnia dzisiejszgo trwają prace nad odbudową kolegiaty, po zniszczeniach w czasie II wojny światowej. Jest jedną z najstarszych świątyń na Śląsku, gdyż jej począstki sięgają czasów Piastów.

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na