Drewniany kościół św. Jakuba (1720). Drewniana dzwonnica (XIX w.).
Ten kościół ma dwoje patronów Św. Jakuba Starszego i Św. Katarzynę Aleksandryjską. Kościół orientowany, konstrukcji zrębowej na podmurówce, jest budowlą jednonawową, z sygnaturką, pokrytą gontem. Wybudowany w początku XVIII wieku zawiera w sobie wiele elementów wcześniej istniejącej tu świątyni. Trójbocznie zamknięte prezbiterium jest jego najstarszą częścią i pochodzi z wieku XVII.
W ołtarzu głównym umieszczone są obrazy z wizerunkami Matki Boskiej i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, które datowane na XVI wiek, być może przeniesione tu zostały z wcześniejszej świątyni. Wszystkie istniejące w kościele ołtarze przypisywane są jako dzieła Piotra Korneckiego. W bocznych ołtarzach umieszczone zostały obrazy z wizerunkami : Św. Jakuba Starszego i Sw. Sebastiana a w drugim Św. Rodziny i Św. Teresy - te datowane są na XVIII wiek. Całe wnętrze kościoła pokryte jest polichromią.
W roku 1902 kościół był remontowany. Podczas tych prac wydłużono nawę, wyburzając wcześniej istniejącą od frontu wieżę. Po przebudowie powstała kruchta z piętrem na dzwonnicę.
---- Piotr Kornecki - często nazywany Kornecki z Gdowa był wybitnym artystą snycerzem i malarzem. Jego najwybitniejszym dziełem jest ołtarz wielki w parafialnym kościele w Bochni.