Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja pochodzi z 1934 roku. Świątynia wzniesiona została w miejscu poprzedniej z XVIII wieku. Podczas II wojny światowej cerkiew i jej wyposażenie zostało znacznie zniszczone. W latach pięćdziesiątych świątynia przeszła podstawowy remont.
Cerkiew jest drewniana, konstrukcji zrębowej, orientowana, trójdzielna z wyodrębnionym prezbiterium, nawą i babińcem. Dach kalenicowy z dwoma kopułami, całość pokryta blachą. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku świątynia przeszła gruntowny remont. Wewnątrz zbudowano ikonostas z XVIII-wiecznych ikon pochodzących z innych nieistniejących cerkwi.
Teren cerkiewny jest otoczony starym murem z XVIII wieku. W murze, przy bramie prowadzącej na teren cerkiewny, po obu stronach wmurowane są kamienie z wyrytymi napisami. Tłumaczenie napisów widnieje na tablicy po lewej stronie muru. Mur wraz z ogrodzeniem został wpisany do rejestru zabytków w 2011 roku. Do świątyni prowadzi kamienny zabytkowy most. Obecnie cerkiew użytkowana jest przez parafię rzymskokatolicką i greckokatolicką.
Świątynia została wpisana do rejestru zabytków w 1993 roku.