Niewielki kościółek pod wezwaniem Świętego Mikołaja zlokalizowany jest przy DW 793, około 1,5 km od centrum wioski. To najstarszy obiekt zabytkowy w gminie Przyrów. Wybudowano go na miejscu wcześniejszego, drewnianego kościoła, który był świątynią parafialną.
Jest jednonawowy, bez podpiwniczenia. Jego korpus składa się z elementów o zróżnicowanej wysokości – dobudowanej od frontu czterokondygnacyjnej i oszkarpowanej wieży (w górnych partiach drewnianej), nieco niższej nawy głównej i jeszcze niższego, półokrągłego prezbiterium nakrytego kopułą. Do prezbiterium przylega niziutka zakrystia. Z biało-kremowymi ścianami wykonanymi z łamanego kamienia wapiennego pięknie kontrastuje gontowy, drewniany dach. Nawę zwieńczono sygnaturką, hełm wieży i kopułę prezbiterium – latarniami.
Kiedy w 2009 r. gradobicie poważnie uszkodziło drewniane pokrycie dachowe świątyni, udało się uzyskać dofinansowanie do jego remontu. W kolejnych latach usunięto tynk ze ścian zewnętrznych (dzięki czemu możemy dziś podziwiać piękno naturalnego kamienia), a we wnętrzu odsłonięto polichromie (będące jedynym pierwotnym elementem, jaki zachował się do naszych czasów). Jeden z odkrytych zacheuszków posiada datę 1646 r. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że w tym właśnie roku ukończono budowę świątyni.
Na co dzień kościółek jest zamknięty. Można go zwiedzać za zgodą proboszcza parafii św. Doroty (ul. Częstochowska 1). Msze święte odbywają się tutaj jedynie w dniu patrona (6 grudnia), w poniedziałek w Białym Tygodniu (tradycyjnie jest to drugi dzień Zielonych Świątek) oraz na św. Szczepana (drugi dzień Bożego Narodzenia)