Kaplica pw. św. Marii Magdaleny położona jest wśród pół, przy drodze zwanej furmaniec. Droga była częścią dawnego szlaku handlowego prowadzącego ze Spisza do Nowego Targu.
Nie wiadomo kiedy kaplica została zbudowana. Być może została wzniesiona w XVII w., ponieważ protokół z wizytacji kościelnej w ówczesnej Újbéla (obecnie Nowa Biała) z 1700 r. odnotowuje odbywający się odpust w dzień tej świętej. Kolejny protokół z 1832 r. odnotowuje, że kaplicę wybudował w 1776 r. Maciej Niemiec.
Kaplica wzniesiona jest na planie prostokata z półokragło zamknietym prezbiterium, jest murowana z kamienia, otynkowana i nakryta gontowym dachem z sygnaturką. Nad wejsciem zakończonym łagodnym łukiem znajduje się przeszklona gablota z figurą upadajacego Pana Jezusa pod krzyżem. Gablota zabezpieczona jest gontowym daszkiem. Wyposażenie kaplicy jest bardzo skromne: drewniany zdobiony ołtarz z umieszczonym w jego centrum obrazem przedstawiajacym św. M.Magdalenę obejmującą krzyż z ukrzyzowanym Chrystusem oraz drewniany chór muzyczny z organami.
Z uwagi na to, że kaplica była oddalona od wsi, było to miejsce pochówku ofiar epidemii cholery w 1873 r. oraz tyfusy w 1887 r. Fakt ten upamiętnia kamień pamiątkowy położony obok kaplicy.