Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria Neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP (1888–1897).

Łódź

Neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP (1888–1897).

Kościół Wniebowzięcia NMP został wzniesiony w latach 1888-1897 według projektu K. Wojciechowskiego w stylu neogotyckim. Wcześniej na tym miejscu stał od XV w. kościół pw. św. Józefa Oblubieńca, który został po rozebraniu przeniesiony na ulicę Ogrodową 22. W okresie okupacji z kościoła Wniebowzięcia NMP Niemcy zrobili magazyn, natomiast w plebanii umieścili komisariat Policji Kryminalnej Litzmannstadt Ghetto.

Warto wiedzieć:

W latach 1918 - 1921 przebywał w Polsce nuncjusz apostolski Achilles Ratti (późniejszy papież Pius XI). Podczas swojej wizyty w Łodzi odwiedził także kościół Najświętszej Maryi Panny.

 

Opis uzupełnił: saper1390 24-09-2011

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na