Nad centrum Drawska góruje późnogotycki kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego wzniesiony na przełomie XIV/XV w. Jest to trójnawowa budowla halowa z ośmioboczną absydą i wysoką wieżą dobudowaną w późniejszym czasie. Mimo kilku pożarów miasta, w trakcie których kościół płonął, po pewnych zmianach i przebudowach zachował do dziś swoją późnogotycką formę.
Dużą wartość architektoniczną mają boczne portale kościoła - północny i południowy. Zdobią je tzw. bestiariusze, czyli płaskorzeźby wypalone w cegle przedstawiające postacie na pół ludzkie i mityczne (smoki, syreny, centaury, rycerzy, jednorożce). Z kolei portal główny zbudowano z cegły czerwonej i czarnej, które tworzą interesujące pasy. Swój dzisiejszy kształt portal zyskał w połowie XIX w. kiedy to został przebudowany.
W skład zabytkowego wystroju wnętrza wchodzą: drewniany ołtarz, drewniana balustrada ołtarzowa, drewniana ambona, dwie drewniane empory organowe, drewniany prospekt organowy, dwie drewniane ławy kolatorskie oraz zespół witraży - w prezbiterium i w wieży kościelnej - przedstawiający motywy geometryczno-roślinne i herby rodu fundatorów kościoła (wykonane w 1914 roku). Wszystko to warto zobaczyć.