Golejewko jest znane przede wszystkim z założonej w 1921 r. Stadniny Koni. Trzymane tu klacze pełnej krwi angielskiej od lat dają wspaniałe potomstwo, sprzedawane do innych stadnin w kraju i za granicą, wygrywające gonitwy i zawody hippiczne. Dowody tych osiągnięć gromadzone są w wieży strażniczej jednego z budynków. A zupełnie niezwykłym sposobem upamiętnienia najbardziej zasłużonych koni są kamienie z wyrytymi imionami, ustawione wśród pomnikowych lip w alei prowadzącej z parku w kierunku południowym.
Zespół pałacowy w Golejewku składa się z neorenesansowego pałacu, wzniesionego przez Czarneckich w latach 1848-1852, późnorenesansowej wieży strażniczej z pierwszej połowy XVII w. i zabudowań folwarcznych w dużej części z połowy XIX w. W budynku powozowni zgromadzono kolekcję starych bryk, karet, powozów i sań. Pałac z trzech stron otacza stara fosa. Jest tu ładny park ze śladami barokowego założenia z XVIII w.
Należy jeszcze wspomnieć o kępie zieleni, znajdującej się wśród pastwisk po południowo-zachodniej stronie parku. Kryje ona kopiec grodziska stożkowatego o wysokości 10 m i średnicy u podstawy 30 m. Stanowi pozostałość po wczesnohistorycznym grodzie Czestram, o którym wzmiankuje bulla papieża Innocentego II z 1136 r.