Przy wjeździe do Przedmościa, na miejscu starego przystanku PKS, znajdują się dwa wolnostojące krzyże pokutne, które warto zobaczyć. Na jednym z nich widoczny jest symbol miecza. Stare kroniki podają, że w czasach wojny trzydziestoletniej zatłukli się tutaj dawaj oficerowie. Inna opowieść mówi, że byli to dwaj uczniowie rzemieślniczy.
W Przedmościu znajdują się też dwa krzyże przydrożne. Pierwszy - prosty krzyż rzymski - stoi przy głównym wjeździe do wsi, drugi - przy głównej drodze w kierunku Grębocic. Ten ostatni to oryginalny drewniany krzyż w kolorze żółtym, z wyrzeźbioną z jedngo kawałka drewna postacią Jezusa. Z krzyżem wiąże się przekazywana z pokolenia na pokolenia legenda, jak to pewna mieszkanka wsi zginęła od uderzenia pioruna, co miało stanowić karę za to, że pracowała w święto Wniebowstąpienia.
Warto zobaczyć także kapliczkę przydrożną z 1864 r. Zbudowana na planie kwadratu, z cegły, jest bielona wapnem, przykryta dwuspadowym dachem, z dużym wejściem do połowy zasłoniętym sztachetową bramką. Wewnątrz umieszczono ołtarz z krzyżem i rzeźbą Jezusa Chrystusa. Obok kapliczki rośnie wiekowy kasztanowiec.
Kaplice oraz krzyże Przedmościa wpisują się w 350-letnią tradycję szlaku pątniczego wiodącego z Głogowa do Grodowca. Szlak ten jest zaliczany do grupy najstarszych dróg różańcowych w Polsce. Znajduje się na nim 15 kaplic różańcowych, w tym kapliczka w Przedmościu, do której przypisana jest piąta tajemnica radosna różańca (odnalezienie Jezusa w świątyni). Kaplice, ufundowane przez starostę głogowskiego barona Abraham von Dyhern, pochodzą z XVII w. Warto tu przyjechać na przykład na weekend.
Miejsce zaproponowała: ma_ja_