Bielice położone są w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Pyrzyc. Jest to duża wieś o dobrze zachowanym średniowiecznym układzie owalnicy, wzmiankowana w 1235 r., kiedy Bielice od Warcisława Świętoborzyca otrzymał rycerz Krzyżan, w niedługim czasie sprzedał on wieś cystersom z Kołbacza. W późniejszym okresie wieś była m.in. własnością książęcą.
Kościół filialny pw. MB Królowej Polski, znajdujący się w centrum wsi, został wybudowany w XIV w. z kwadr granitowych. Jest to budowla salowa, orientowana, pierwotnie bez wieży. Smukłą wieżę z czerwonej cegły wzniesiono w XIX w. podczas rozbudowy świątyni, oprócz wieży dobudowano wówczas od wschodu ceglaną, pięcioboczną apsydę oraz przemurowano otwory okienne.
Okres II wojny światowej i ten powojenny obszedł się z kościołem okrutnie, uległ on dewastacji, dopiero w 1963 r. został odbudowany i poświęcony. Niestety przez ostatnie przebudowy zatracił on swój początkowy styl i wygląd, do tego niedawno otynkowano zewnętrzne ściany, przykrywając pierwotny budulec, czyli kamień i cegłę, tak charakterystyczny dla kościołów Pomorza Zachodniego. Obecnie wejście do wnętrza prowadzi przez wieżę, dawne wyposażenie się nie zachowało, zaś obecne pochodzi z połowy XX w. Plac przykościelny, dawny cmentarz, otoczony jest kamienno-ceglanym murem z bramkami. Obok kościoła niedawno została wzniesiona kaplica przedpogrzebowa. Przed wejściem na teren kościelny stoi metalowa dzwonnica z dzwonem pamięci papieża Jana Pawła II.