Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Tarnobrzeg

Dwór Padewiczów.

Nagnajów jest nadwiślańską wsią położoną w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego kombinatu "Siarkopol". Ziemie zabrane pod działalność górniczą były od zawsze bardzo urodzajne. Wisła częstymi wylewami użyźniała te tereny. W pierwszych latach XIX wieku, na niewielkim wzniesieniu tuż koło koryta rzeki, wznieśli swoją siedzibę Padewiczowie, właściciele tych terenów. W 1866 roku posiadłość została rozbudowana i do dziś jest pięknym przykładem klasycystycznego dworu polskiego, z czterokolumnowym gankiem. Obok dworu przechodzi zielony szlak pieszy Kotliny Sandomierskiej, z Sandomierza do Majdanu Królewskiego.

Zaproponował: jerzy_zmihorski_stary

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na