Odwiedzając drewniany dworek w Przystani i zachwycając się jego pięknym wyglądem, nie omieszkajmy udać się polną drogą w lewo. Trochę ponad 100 m od dworku, na leśnej polanie, samotnie między drzewami stoi wysoka figura Chrystusa Błogosławionego.
Nie jest ogrodzona ani w jakiś sposób upiększona. Widać ją już z daleka, odbija się od lasu śnieżną bielą. Na cokole pomnika widnieje napis: "Adveniat regnum tuum", na dole zaś data 1935 napisana cyframi rzymskimi. Rzeźba jest ściśle związana z historią dworku, stanowi pozostałość kaplicy zbudowanej przez ostatnich właścicieli majątku, Gabriela de Bourbon i księżnę Cecylię Lubomirską.
W 1933 roku został wykonany projekt kaplicy w stylu tatrzańskim symbolizującej wielkość rodu zamieszkałego w miejscowym dworze. Została ona postawiona na wysokiej podmurówce z czerwonej cegły. Wewnątrz ustawiono ołtarz wykonany przez snycerza. Na ścianie został zawieszony obraz Matki Boskiej Leśnej i Chrystusa na krzyżu. Z pobliskiego młyna zostało doprowadzone światło elektryczne. Do kaplicy wchodziło się schodami betonowo-kamiennymi.
12 maja 1935 roku kaplicę poświęcił biskup łomżyński Stanisław Łukomski. Nadano jej imię Najświętszej Marii Panny Łaskawej. Od tego czasu dwa razy w miesiącu w kaplicy odbywały się Msze św. W tym samym roku w parku, w sąsiedztwie dworu ustawiona została figura Chrystusa Błogosławionego.
Z kaplicy dzisiaj nic już nie pozostało, jedynie mieniąca się bielą figura.