Historia Lisewa sięga XV wieku - pierwszym właścicielem tutejszych dóbr był około 1414 roku, Oswald z Lisewa. Przy majątku działała parafia pw. św. Marii Magdaleny. Od 1515 roku Lisewo było własnością Tomickich. W czasach reformacji świątynia zamieniona została na zbór ariański. Do katolików kościół powrócił w 1611 roku. W 1812 roku lisewską parafię włączono do parafii skulskiej. Na miejscu zniszczonego kościoła zbudowano spichrz.
W połowie XIX wieku lisewski majątek nabyli Władysław i Celina Przyłubscy. Z ich czasów pochodzi tutejszy XIX-wieczny pałac. W 1912 roku, po śmierci Celiny Przyłubskiej dobra lisewskie objęła jej krewna, Maria Leszczyńska, poetka i pisarka, która w 1915 roku poślubiła Zygmunta Mittelstaedta. Ich jedyny syn Karol, po II wojnie światowej zamieszkał w Wenezueli. Po wojnie Maria Leszczyńska-Mittelstaedt zamieszkała w Wojniczu. Zmarła w 1974 roku.
W 1945 roku majątek rozparcelowano. Pałac przeszedł na własność gminy - kolejno były w nim: szkoła podstawowa, szkoła rolnicza, mieszkania prywatne. W 1988 roku strawił go pożar. Dawną świetność przywrócili mu dopiero nowi właściciele - Ewa i Grzegorz Cieślarscy, którzy kupili pałac w 2002 roku. Dziś jest w nim hotel i restauracja. Pałac otacza krajobrazowy park z cenną aleją grabową.