W Przywozie znajdują się dwa groby kultury przeworskiej z II w. n.e. Podczas badań archeologicznych w jednym z kurhanów znaleziono cenne przedmioty, naczynia z okresu rzymskiego, srebrną i złotą biżuterię, przedmioty z brązu, co może oznaczać, że pochowano tam osobę o wysokim statusie społecznym. Znajdował się tam też grób psa, który prawdopodobnie miał strzec zmarłego. W drugim kurhanie nie znaleziono grobu i cennych przedmiotów, mógł on być wcześniej rozkradziony. Kurhany zostały nazwane "Kurhanami książęcymi".
W sąsiedztwie kurhanów odkryto również ślady osady z okresu kultury przeworskiej, znaleziono tam ślady zabudowań, naczynia oraz srebrny denar Faustyny Starszej, żony cesarza Antonina Piusa. Obok kurhanu znajduje się tabliczka informująca o przeprowadzonych pracach archeologicznych oraz kamienna tablica informacyjna. Wydobyte zabytki są eksponowane w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.
Do kurhanów można dotrzeć, jadąc żółtym szlakiem EWI-6 "Załęczańskim Łukiem Warty", przy drodze są również umieszczone drogowskazy kierujące do tego miejsca.