Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Tarnobrzeg

Pałac Myśliwski

Pałac Myśliwski w Mokrzyszowie (obecnej dzielnicy Tarnobrzega), wybudowany został przed rokiem 1853. Pałac jest klasykiem neogotyckiej architektury romantycznej. Zachował się kompletny neogotycki styl architektoniczny, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku oraz oryginalna stolarka okienna i drzwiowa. Budynek zdobią dwie wieżyczki boczne - jedna kryta czterospadowym dachem a druga smukłą kopułą. Szczególnie urokliwa jest neogotycka klatka schodowa z modrzewiowymi schodami.

W sąsiedztwie pałacu zachowały się zabudowania folwarczne, a także dom zarządcy posiadłości. Pałac otoczony jest pozostałościami po historycznym parku. Obecnie mieści się tu Ośrodek Edukacji Nauczycielskiej.

Zaproponował: mothyl

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na