6 listopada 2013 roku,odbyło się uroczyste otwarcie sacro–turystycznego Szlaku Pątniczego Koprzywnica – Sulisławice. Wszystko zaczęło się w roku 1889, kiedy to zapanowała na tych terenach epidemia cholery. Ponieważ „złe powietrze”oszczędziło większość mieszkańców, postanowili zatem co roku pielgrzymować do sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach.Tegoroczna pielgrzymka była 124 z kolei.
Przez te lata wzdłuż szlaku pojawiły się figury i krzyże, ufundowane w XIX i XX wieku przez okolicznych mieszkańców a w tym roku rzeźby z drewna lipowego,wykonane przez regionalnych artystów w czasie warsztatów rzeźbiarskich w Koprzywnicy. Są to między innymi rzeźby św. Floriana, bł. Wincentego Kadłubka, św. Walentego, którego relikwie znajdują się w koprzywnickim kościele oraz Doroty Ogrufiny, córki moskiewskiego popa, która w XVII wieku przywiozła do sulisławickiego kościoła obraz Matki Bożej Bolesnej.
Zagospodarowanie trasy było możliwe dzięki środkom unijnym a w niedalekiej przyszłości jej pomysłodawcy chcą urozmaicić szlak pątniczy w gry terenowe i punkt gastronomiczny z regionalnymi potrawami.