W tym niewielkim uroczym zabytkowym miasteczku wzmiankowanym już w 1155 r. możemy zobaczyć 5 barokowych figur Jana Nepomucena oraz obraz z wizerunkiem świętego. Pierwsza figura znajduje się na niewielkim placu na zewnątrz muru kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego. Na niewielkim prostym cokole stoi kamienna figura świętego Jana Nepomucena z połowy XVIII wieku z pięciogwiezdną aureolą oraz złotą gałązką palmy. Nieopodal na tym samym placu stoi jeszcze jedna kamienna, figura świętego. Barokowy Jan przedstawiony jest z odkrytą głową, nad którą widniała aureola. Niestety aureola pozostała w stanie szczątkowy. Na postumencie wyryty został rok 1747 rok, w którym zapewnie został wykonany.
W pięknym barokowym kościele pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego wzniesionym w latach 1690-1701 na przyściennej konsoli stoi XVIII-to wieczna drewniana, polichromowana figura świętego Jana. W tym samym kościele w nawie południowej znajduje się ołtarz z centralnie umieszczonym obrazem z wizerunkiem św. Jana Nepomucena. Obraz przedstawia klęczącego modlącego się świętego ze sceną zrzucenia Jana z mostu do rzeki Wełtawy w tle. Obraz ten namalował w 1696r. Jan Clayssen z Antwerpii przebywający w tym czasie w Nysie. Prawdopodobnie jest to najwcześniejszy wizerunek świętego w naszym kraju.
Kolejna kamienna rzeźba przedstawiająca Jana Nepomucena znajduje się na skraju placu nieopodal zamku biskupiego. Ostatnia piata figura pochodząca z XVIII wieku znajduje się w niewielkiej kapliczce domu na ul.1-go Maja. W niszy kapliczki umieszczona została drewniana polichromowana figura świętego z krzyżem, palmą oraz aureolą.