Wśród znaczących rodów w historii Polski nie sposób nie wspomnieć o Łubieńskich pieczętujących się herbem Pomian. Linia tej magnackiej rodziny bierze swój początek w XVI w. od Jana Łubieńskiego, który był właścicielem majątku ziemskiego Łubna na Ziemi Kaliskiej. Jego potomkowie przejmowali na przestrzeni następnych stuleci kolejne posiadłości na terenie Rzeczypospolitej.
Łubieńscy aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym i politycznym. Spośród wielu odłamów rodziny należy wymienić Łubieńskich z Kiączyna. Tutejsze dobra przejął w XIX w. Bogusław Łubieński, który dał się poznać jako polityk i poseł oraz doskonały gospodarz. Po nim majątkiem władali jego syn Wojciech i wnuk Bogusław, również zaangażowani w działalność na rzecz Wielkopolski i kraju.
Majątek kiączyński pozostawał własnością rodziny do II wojny światowej. Dziś po zasłużonej wielkopolskiej rodzinie szlacheckiej pozostał, poza zniszczonym dworem w Kiączynie, rodzinny grobowiec przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Stanowi go murowana z nietynkowanej, ceramicznej cegły neogotycka kaplica. Nad wejściem do niej umieszczono wyrzeźbione w piaskowcu herb rodzinny Pomian oraz tablicę z nazwiskiem Łubieńscy.