Góra Sypana nad Jeziorem Kopanym
Według legendy góra została usypana przez ludzi z ziemi wydobytej w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Jezioro Kopane. W rzeczywistości Góra Cisowa jest wzniesieniem moreny czołowej, śladem po działalności lodowca. Ma bardzo charakterystyczny kształt, przypominający stożek krateru wulkanu, dlatego określana jest jako polska lub suwalska Fudżijama.
Z jej szczytu rozciąga się wspaniały widok na niemal cały Suwalski Park Krajobrazowy. Widać polodowcowe wzniesienia, zwane Bieszczadami Północy, i kilometrami ciągnące się wysoczyzny, przecięte z zachodu na wschód wielką pradoliną Szeszupy, od południa Wysoczyznę Szurpilską, a od zachodu, na horyzoncie - garby zalesionych moren. Na północy rysują się Tabaczyzna i Purwin - wyniosłe wzgórza kemowe porośnięte lasem. W głębi widoczna jest krawędź pradoliny Szeszupy z miejscowością Smolniki, skąd przez Dzierwany po jezioro Hańcza ciągnie się szeroki pas lasów.
Obecnie na szczycie góry znajduje się drewniany krzyż, ufundowany przez gminę Jeleniewo i proboszcza parafii jeleniewskiej, na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II na Suwalszczyźnie w 1999 r.