Kapliczka stoi wśród dwóch lip, niewątpliwie w wieku min. 25 lat, na skwerku, niedaleko kościoła pw. Matki Bożej Raciborskiej, przy drodze w kierunku Opavy.
Jest to mała budowla sakralna, poświęcona (sądząc po obrazie wewnątrz budowli) Matce Bożej Bolesnej. Wybudowana jest na planie zbliżonym do kwadratu, przekryta dachem dwupołaciowym, pokrytym arkuszami blachy. Zamknięta jest z tyłu ścianą prostą, w której widoczna jest mała bruzda, zamknięta małym okienkiem. Elewacje boczne posiadają tzw. “ślepe okna”. Elewacja frontowa jest flankowana po bokach dwoma pilastrami. Otwór drzwiowy zamknięty jest łukiem. W nim też osadzone są dwuskrzydłowe drzwi, przeszklone w części górnej, a w ok. ¾ ich wysokości, wypełnione płyciną. Na ścianie szczytowej, od frontu widoczny jest mały krzyżyk, pod nim widnieje napis: “IHS”. Kapliczka jest otynkowana I pomalowana na biało, z pomalowanymi na ciemno detalami architektonicznymi, m.in. plastrami, łukiem nad drzwiami, czy cokolikiem.
Wewnątrz kapliczki umieszczony jest obraz nieznanego mi autora, z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej, której Serce przebite jest sztyletem, w chwili, kiedy Chrystus został zdjęty z Krzyża. Obraz umieszczony jest na marmurowym ołtarzyku, który osadzony jest na mensie - na całej szerokości wnętrza kapliczki “w świetle” ścian wewnętrznych. Do wnętrza małej budowli sakralnej nie można wejść, gdyż jest zamknięta. Jej otoczenie jest ogólnie zadbane, a przed wejściem stoją świeże kwiaty w doniczce.