Kapliczka stoi niemal na końcu wsi, na skraju drogi prowadzącej do Lubaczowa. Została zbudowana w XIX wieku, na planie prostokąta. Jest murowana, otynkowana i nakryta dwuspadowym dachem. W bocznych ścianach okna z łukowym zwieńczeniem. Frontowa ściana kapliczki zwieńczona ozdobną attyką. W ścianach bocznych oraz frontowej wykonane zostały niewielkie wnęki, w których były lub w przyszłości będą stały figurki świętych. Do środka kapliczki prowadzi półokrągło zwieńczone wejście.
Wewnątrz, nad przyściennym ołtarzykiem, malowany wizerunek św. Jana Nepomucena. Święty przedstawiony jest z palcem wskazującym prawej ręki na ustach, symbolizującym tajemnicę spowiedzi. Na tewym ramieniu trzyma krzyż leżący na kwiatach, co jest odstępstwem. Krzyż zazwyczaj leży na gałązce palmy – symbolu męczeńskiej śmierci.
Kapliczkę w XIX wieku wybudował na skraju swojego pola Piotr Dopira. W środku, na przyściennym ołtarzyku stała figurka św. Jana Nepomucena. Figurka świętego była wyrzeźbiona w lipowym drewnie, przez ludowego rzeźbiarza o nazwisku Żelazko z pobliskiej Borowej Góry.