W tej niewielkiej wsi leżącej przy granicy z Ukrainą, przy cerkwi p.w. św. Paraskewy oraz w jej sąsiedztwie znajdują sie trzy zabytkowe cmentarze. Pierwszy i najstarszy cmentarz znajduje się przy samej cerkwi. Na cmentarzu tym otoczonym kamiennym murem nie zachowały się stawiane powszechnie na grobach pierwsze krzyże drewniane. Zachowało się jedynie kilka kamiennych krzyży, krypta właścicieli Radruża - rodziny Andruszewskich oraz na tyłach cerkwi płyta nagrobna Katarzyny Eliaszowej Dubniewiczowej z rodziny wójtowskiej Dubniewiczów, pochowanej w 1682 roku. Z uwagi na to, że na cmentarzu przy cerkwi brakło miejsca na kolejne groby nieopodal zostały założone dwa cmentarze.
Starszy i większy cmentarz, którego powierzchnia wynosi około 42 ary znajduje się za cerkwią na obrzeżach lasu. Cmentarz drugi, mniejszy o powierzchni około 14 arów położony jest przy cerkwi na niewielkim wzniesieniu. Na obu cmentarzach zachowały się zabytkowe nagrobki wykonane przez kamieniarzy z Brusna. Na cmentarzach tych znajdują się dwa symboliczne pomniki poświęcone zamordowanym Polakom z Radruża i okolic przez sotnie UPA.
Na skraju cmentarz przy cerkwi pod kamiennym krzyżem ustawionym w 2012 roku umieszczona jest tablica pamiątka, na której wypisane zostały nazwiska 25 ofiar zamordowanych w latach 1944 – 1946. Drugi pomnik znajduje się na początku cmentarza usytuowanego na skraju lasu. Na tablicy pamiątkowej tego pomnika widnieje napis o treści "PAMIĘCI BESTIALSKO POMORDOWANYM POLAKOM, PRZEZ BANDEROWSKIE SKUR...SKIE POMIOTY".