Park miejski o powierzchni około 4,3 ha otoczony ulicami Chopina, Matejki, Paderewskiego i Wyspiańskiego jest już po rewitalizacji. W ramach tego przedsięwzięcia rozebrano istniejące dotychczas tam elementy. Ponieważ na części terenu znajdował się poniemiecki cmentarz ewangelicki oraz cmentarz żydowski ekshumowane szczątki i pozostałości nagrobków przeniesiono na cmentarz komunalny. Miejsce to zostało odpowiednio upamiętnione.
Na prostokątnej płycie pionowo postawionej umieszczony został napis w językach polskim i niemieckim „PAMIĘCI DAWNYCH MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA / W TYM MIEJSCU OD 1771 R DO LAT 50 – TYCH XX WIEKU CHOWANI BYLI MIESZKAŃCY ŚWINOUJŚCIA. EKSHUMOWANE PODCZAS INWESTYCJI SZCZĄTKI ZMARŁYCH ZOSTAŁY PRZENIESIONE I UROCZYŚCIE POCHOWANE NA CMENTARZU KOMUNALNYM / MIESZKAŃCY ŚWINOUJŚCIA A.D. 2013”. Poniżej w pozycji poziomej ustawione zostały trzy płyty z symbolami religijnymi: chrześcijańskim krzyżem, protestancką Różą Lutra oraz żydowską Gwiazdą Dawida.
Podczas prac wykorzystano istniejące ukształtowanie terenu. Poszczególne elementy parku „wtopiono” w istniejące pagórki, nasypy i płaszczyzny ograniczając tym samym do minimum prace ziemne. W parku powstał między innymi: plac zabaw dla dzieci, pole do gry w boule oraz szachy, naturalny stok saneczkowy, alejki oraz elementy małej architektury:ławki, altany parkowe, zewnętrzna galeria i ścieżka dydaktyczna. Na jego skraju od ul. Chopina wzniesiony został budynek administracyjny dla obsługi parku.