Budowa pałacu w Żelechowie została rozpoczęta w 1762 r., z inicjatywy Jerzego Lubomirskiego. W 1772 r. kolejnym właścicielem majątku żelechowskiego był Fabian Sebastian Roman, który to nie dokończył budowy, a następnie w 1792 r. przeszedł w ręce Ignacego Wyssogota Zakrzewskiego, który dokończył budowę pałacu w 1794 r.
Parterowy, podpiwniczony, z poddaszem, murowany z cegły pałac został wybudowany na planie wydłużonego prostokąta. Został przykryty czterospadowym dachem o połaciach krytych blachą. Pośrodku trzynastoosiowej elewacji frontowej znajduje się 3 osiowa, piętrowa część, która jest zwieńczona trójkątnym szczytem, poprzedzona czterokolumnowym portykiem toskańskim, który to podtrzymuje taras na wysokości pierwszego piętra. Na elewacji ogrodowej znajduje trzy osiowy ryzalit i silnie zaokrąglonych narożach, który poprzedzony jest otwartym tarasem i schodami prowadzącymi do parku oraz przykrytym i wyokrąglonym dachem.
W latach 20. XIX w. właścicielem została rodzina Dangolów, a następnie przeszedł w ręce Jana Ordęga, który to w 1838 r. przebudował pałac i urządził park w stylu angielskim. Po wkroczeniu wojsk radzieckich w okresie II wojny światowej pałac został zdewastowany. Po wojnie majątek ziemski wraz z pałacem został znacjonalizowany przez władze Polski Ludowej. W budynku mieściła się szkoła, a później internat. W 2006 r. przeszedł w prywatne ręce, gdzie właściciele rozpoczęli gruntowny remont z przeznaczeniem na centrum konferencyjno-wypoczynkowe.
Obecnie Pałac Żelechów to luksusowy hotel, który oferuje komfortowe noclegi, szeroki wachlarz zabiegów Spa i profesjonalne możliwości konferencyjne. Wyjątkową atrakcją w tym miejscu jest browar, który znajduje się w piwnicach pałacu, gdzie goście mogą skosztować piwa o niepowtarzalnych i oryginalnych walorach smakowych.