Cmentarz z okresu I wojny światowej oznaczony nr 295 znajduje się na zachodnim stoku doliny potoku Paleśnianka, powyżej drogi wojewódzkiej nr 975. Cmentarz o powierzchni 293 m² został wykonany wg projektu Roberta Motyki. Zawiera 5 mogił zbiorowych, 14 pojedynczych i składa się z dwóch części.
W części pierwszej wzniesionej na planie kwadratu pochowano żołnierzy rosyjskich. Mogiły zbiorowe, w których spoczywa 15 żołnierzy znajdują się po prawej i lewej stronie. Nad mogiłami, w murze otaczającym cmentarz wbudowane są ażurowe stele z podwójnymi krzyżami, pod którymi znajdowały się kiedyś tabliczki z informacją kto tutaj spoczywa. Z tej części cmentarza jest wejście do drugiej części gdzie w 3 mogiłach zbiorowych i 14 pojedynczych pochowano 46 żołnierzy austro-węgierskich .
Ta część cmentarza wzniesiona jest na planie ośmioboku, otoczona jest kamiennym murem, w którym znajdują się ażurowe stele z krzyżami greckimi wewnątrz. Przy murze stoi kilka kamiennych postumentów zwieńczonych austriackimi krzyżami kawalerskimi. W centrum cmentarza postawiony jest pomnik. Jest to kamienny ośmioboczny postument zwieńczony prostym betonowym krzyżem. Na postumencie wmurowane są cztery metalowe krzyże kawalerskie.
W kamiennym murze, naprzeciwko wejścia na cmentarz w prostokątnej płycinie umieszczony jest napis w języku niemieckim o treści "NICHT NUR GROSSE SÖHNE VERLANGT DIE GROSSE ZEIT-AUCH GROSSE ENKEL !" ( Wielkie czasy potrzebują nie tylko wielkich synów, ale także wielkich wnuków”). Przed tablicą postawiono trzy betonowe postumenty, na którym w środku umieszczony jest żeliwny krzyż z dwóch mieczy i datą 1915, a po bokach metalowe krzyże kawalerskie z datą 1915 .