Położony przy ul. Przedborskiej, przy jej skrzyżowaniu ze Źródlaną kirkut zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Źródła nie są zgodne co do daty jego powstania – jedne podają rok 1816, inne 1831 (taka data figuruje na najstarszym nagrobku). Do dnia dzisiejszego zachowało się tutaj około 3 tys. macew. Pośród nich są zarówno nagrobki kamienne, jak i żeliwne oraz wykonane z piaskowca czy wapienia. Niektóre miejsca pochówków otoczono metalowymi płotkami.
Niedaleko głównej bramy zwraca uwagę wygrodzone siatką miejsce z dwoma wysokimi świerkami wewnątrz ogrodzenia. To zbiorowa mogiła. Marmurowy biały obelisk pokryty jest hebrajskimi napisami. Żeliwna tablica informuje: „Miejsce uświęcone męczeńską krwią Polaków Żydów ofiar faszyzmu hitlerowskiego w latach 1942 -1944”. Niemcy dokonywali tutaj masowych rozstrzeliwań. Obok skromny pomnik z garstką ułożonych kamieni i inskrypcją: „Dla uczczenia pamięci 1700 Żydów i 50-ciu Polaków zamordowanych w tym miejscu przez hitlerowców od X.1942 do I.1943 obelisk ten kładzie N. J. Nest Polska-USA”.
Radomsko było kiedyś ważnym ośrodkiem chasydyzmu. Do okazałego ohelu, w którym spoczywają cadycy z rodziny Rabinowiczów, do dziś pielgrzymują chasydzi z wielu krajów.
Warto wiedzieć:
Zwyczaj układania kamyków na grobach prawdopodobnie bierze się z czasów, kiedy jeszcze dokonywano pochówków na pustyni. Kamieniami zabezpieczano je wówczas przed dzikimi zwierzętami.