Szczątkowe informacje o wsi Groszowice sięgają już 1370 r. Jednak najwięcej o niej wiadomości pochodzi od 1837 r. kiedy to wrocławski bankier Carl Friedenthal odkupił majątek od poprzednich właścicieli i przystąpił do zagospodarowania liczący 1100 morgów areał. Powstaje tutaj w krótkim czasie: w 1842 r. cegielnia i gorzelnia, w 1847 r. fabryka drożdży, 1856 r. młyn parowy oraz w 1860 r. fabryka serów.
W wiosce zostają wzniesione również dwa kościoły, w 1872 r. kościół katolicki i trzy lata później w 1875 r. kościół protestancki. Obydwie świątynie zostały zniszczone podczas II wojny światowej, a właściwie pod jej koniec w 1945 r. Zniszczony kościół protestancki zaraz po wojnie został rozebrany. Kościół katolicki natomiast dzięki zaangażowaniu mieszkańców i pomocy władz kościelnych został odbudowany.
Jest to obiekt wzniesiony na planie prostokąta z węższym półkoliście zamkniętym prezbiterium z pięknymi witrażami. Prostokątna wieża z tarczą zegarową przylegająca do nawy i nakryta jest namiotowym dachem zwieńczonym krzyżem.