Figura św. Michała Archanioła stoi na placu obok XVI-to wiecznego kościoła. Strażnik Królestwa Niebieskiego jest bowiem patronem tutejszego kościoła. Scena figuralna, w której Michał Archanioł pokonuje Lucyfera wieńczy prostokątny wysoki postument wykonany z bloczków kamiennych. Michał Archanioł przedstawiany zazwyczaj w zbroi, w tym przypadku ma jedynie pas materiału na biodrach. Figura z rozpostartymi skrzydłami, uniesioną prawą ręką z mieczem, lewą nogą przyciska do podłoża głowę leżącego diabła. U podnóża postumentu postawiona jest kamienna tablica z modlitwą do św. Michała Archanioła.
Warto wiedzieć:
Autorem egzorcyzmu – modlitwy jest papież Leon XIII. Modlitwę ułożył w 1886 r. i zalecił odmawiać po mszy świętej. Modlitwa do św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen.