Cmentarz greckokatolicki został założony pod koniec pierwszej połowy XIX wieku. Został założony przy cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego, cerkwi wzniesionej w latach 1837 – 1839. Niestety obecnie nie ma już cerkwi, a cmentarz przylega do murów cerkwiska (z cerkwi pozostały jedynie fundamenty, kamienny mur otaczający teren cerkwi oraz dwie bramy w murze).
Cmentarz też jest zaniedbany. Początek tego stanu sięga 1945 roku kiedy to w wyniku wyznaczania nowych granic wieś podzielona została na dwie części. Cmentarz i cerkiew znalazły się po stronie sowieckiej. W roku 1848 podczas tzw. regulacji granic cerkiew a raczej jej ruiny i cmentarz ponownie znalazły się na terenie należącym do Polski. Przez ten krótki czas miejscowa ludność chowała swoich zmarłych na terenie oddalonym około 100 m od cmentarza.
Na cmentarzu zachowały się zabytkowe nagrobki i krzyże charakteryzujące się pięknym wykonawstwem. Zdecydowana większość to krzyże wykonane przez kamieniarzy z Brusna. Znajdują się tutaj krzyże niskie, wkopane w ziemię oraz wieńczące postumenty z inskrypcjami, krzyże bez i z figurką ukrzyżowanego Chrystusa oraz krzyże z modlącymi się niewiastami u stóp ukrzyżowanego Jezusa.
Cmentarz greckokatolicki a obecnie komunalny wpisany jest do rejestru zabytków (nr rej.: A-1281 z 12.09.1990).