Przy drodze z Nowego Zglechowa do Siodła znajdują się dwa krzyże - jeden mały kamienny, drugi wysoki drewniany - postawione w miejscu pochówku 12 powstańców styczniowych z oddziału Grzegorza Wojdygi, poległych w maju 1864 roku w walce z zaborcą rosyjskim.
Grzegorz Wojdyga był mieszkańcem Siennicy i rzemieślnikiem zajmującym się wyrobem drewnianych wozów, sań i części do nich, głównie kół. W lutym 1863 r. zebrał ponad 100-osobowy oddział staczając potyczki z oddziałami rosyjskimi w okolicach Cegłowa i Mieni. Po rozbiciu oddziału, na jesieni 1863 r. zorganizował kolejny oddział i walczył z zaborcą do maja 1864 r.
Ostatnią potyczkę jego oddział stoczył w lasach pomiędzy Zglechowem a Siodłem. W jej wyniku zginęło 12 powstańców a reszta poszła w rozsypkę. Tych, którzy polegli, pochowano w lesie przy drodze. W okresie międzywojennym ekshumowano ich prochy i przeniesiono na cmentarz w Siennicy. Ich dowódca G. Wojtyła doczekał niepodległości. Po latach tułaczki zmarł w 1922 r. w Siennicy i tam też znajduje się jego grób.
W 2010 r. z inicjatywy mińskiego Towarzystwa Przyjaciół i przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Siennica Grzegorza Zielińskiego został ufundowany i postawiony nowy drewniany krzyż w miejscu pochówku powstańców.