Historia wsi Kobylin sięga XVI w. kiedy to wieś szlachecka należała do Mikołaja Kobylińskiego herbu Przerowa, a także Stanisława i Walentego Kobylskich, herbu Kościesza. W XIX w. właścicielami majątku ziemskiego została rodzina Ciszewskich, herbu Zadora i to w tym okresie został wzniesiony murowany pałac o charakterze rezydencjonalnym, który był wzorowany na willi włoskiej.
Wybudowany został na planie wydłużonego prostokąta z dwiema obustronnie zryzalitowanymi częściami skrajnymi, zwieńczonymi trójkątnie, u jednego boku z czterokondygnacyjną wieżą, a u drugiego z parterową prostokątna przybudówką natomiast pośrodku elewacji frontowej został umieszczony trójboczny występ, który mieścił sionkę, a od strony ogrodu został usytuowany otwarty taras. Projektantem pałacu był Władysław Marconi.
Ostatnim przedwojennym właścicielem pałacu była Luciana Frassati – Gawrońska. W 1939 r został zarekwirowany przez hitlerowców i przeznaczony został na siedzibę Kreishauptmanna powiatu grójeckiego Wernera Zimmermanna. W 1940 r został przekształcony, nadając mu charakter faszystowski. Po wojnie w 1945 r został przejęty przez NKWD, a następnie w 1956 r w pałacu został usytuowany internat dla młodzieży szkolnej Technikum Ekonomicznego w Grójcu.
Od połowy lat 90 – tych stał pusty i ulegał dewastacji. W 2002 r pałac został przekazany Fundacji im. Stanisława Konarskiego, gdzie rozpoczęła się jego rewitalizacja. Pałac w Kobylinie został uznany za najlepszą realizację inwestycyjną w kategorii obiektów zabytkowych. Obecnie obiekt pełni funkcję konferencyjno – hotelową.