Kaplica na przysiółku Opalona stoi na skraju drogi prowadzącej przez wieś. Jest to obiekt wzniesiony w 1860 r. przez Franciszka Kurowskiego i rozbudowany do obecnych rozmiarów w 1864 r.
Kaplica zbudowana jest na planie prostokąta z wejściem w elewacji frontowej i ściany od strony drogi zdobionej pilastrami. W ścianie tej w zakończonej łukiem wnęce znajduje się duże okno, a nad gzymsem znajdują się trzy wnęki z największą pośrodku i płaskorzeźbą modlącej się postaci ( prawdopodobnie jest to fragment ołtarza). Kaplica nakryta jest dwuspadowym dachem z sygnaturką na kalenicy.
Wewnątrz umieszczona jest figura Pana Jezusa – jest to przedstawienie Jezusa z koroną cierniową na głowie, oplecionego łańcuchem przymocowanym do słupa (pręgierza). Obecnie kaplicą opiekuje się prawnuk p. Franciszka – również Franciszek Kurowski.
Kaplica została wzniesiona w miejscu, w którym wg legendy podczas powodzi w połowie XIX w. Dunajec wyrzucił na brzeg figurę Pana Jezusa. Figura przypłynęła z okolic Zakopanego. Górale znaleźli figurę w Gabonie i ją zabrali. Po kilku latach podczas następnej powodzi ponownie figura przypłynęła w to samo miejsce i już pozostała w zbudowanej dla niej kapliczce. Mieszkańcy okolicznych miejscowości wierzą w cudowne właściwości umieszczonej w kaplicy figurze Pana Jezusa. Co roku w Wielki Czwartek do figurki przybywają pielgrzymini oddając jej cześć i składają swoje prośby.