Drewniany kościółek pw. Św. Anny to największy obiekt sakralny stojący na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu. Na nekropolii, oprócz współczesnych mogił znajdują się zabytkowe nagrobki, miejsca spoczynku żołnierzy poległych w wojnach światowych oraz pomniki upamiętniające pomordowanych w obozach zagłady i na sowieckiej ziemi.
Jedną z kwater zajmuje mogiła zbiorowa legionistów poległych podczas I wojny światowej. Mogiła otoczona jest ogrodzeniem wykonanym z betonowych słupków połączonych łańcuchem. Spoczywa tu 24 żołnierzy Legionów Polskich. Na mogile znajdują się krzyże z tabliczkami z imieniem i nazwiskiem żołnierza lub napisem "NIEZNANY". Przed mogiłą stoi pomnik, na którego ścianie znajduje się krzyż z motywem roślinnym i inskrypcja "POLEGŁYM LEGIONISTOM 1914 -1918".
W pobliżu znajduje się pojedynczy grób żołnierza AK kaprala Albina Borowicza ps. Jastrząb. Na steli u wezgłowia grobu umieszczone jest jego zdjęcie oraz dwie tabliczki informujące między innymi o tym, że: Albin Borowicz ur.19.01.1916 r. w Nowym Targu, uciekł z Oświęcimia w 1942 r. Walczył w szeregach A.K. Ranny w potyczce został bestialsko przez Niemców zamordowany dnia 8.10.1944 r.
Na jednej z alejek znajduje się pomnik poświęcony ofiarom zbrodni niemieckich. Na pomniku z wizerunkiem orła i urną umieszczoną w przeszklonej wnęce widnieje inskrypcja CIENIOM OFIAR ZBRODNI NIEMIECKICH 1939 – 1945. Na oddzielnej tablicy umieszczonej na podstawie pomnika upamiętniono zamordowanych obywateli Nowego Targu – więźniów obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Kolejna kwatera upamiętnia pomordowanych w Katyniu. Pomnik, to metalowy orzeł, na którego skrzydle umieszczono napis POMORDOWANYM W KATYNIU. Przed pomnikiem na ziemi ułożony jest kamienny i metalowy krzyż, a obok symboliczny grób z ziemią z mogił pomordowanych w Katyniu.
Obok znajduje się kwatera wojenna żołnierzy sowieckich poległych w II wojnie światowej. Na kwaterze o powierzchni 402 m2 znajduje się pomnik z napisem „CHWAŁA BOHATEROM/ POLEGŁYM W WALCE O WYZWOLENIE ZIEMI NOWOTARSKIEJ”, kurhan z tablicą i napisem: „ŻOŁNIERZE ARMII/ RADZIECKIEJ POLEGLI/ NA PODHALU”. Pochowano tu 1237 żołnierzy i partyzantów.