Kapliczka wzniesiona pod koniec XVIII wieku stoi przy ul. Wrocławskiej, na terenie niewielkiego cmentarza wiejskiego założonego prawdopodobnie w XIX wieku. Kapliczka zbudowana jest na rzucie zbliżonym do kwadratu, jest murowana, otynkowana i nakryta dwuspadowym daszkiem zwieńczonym krzyżem. Naroża kapliczki ścięte, poszczególne kondygnacje przedzielone gzymsami nakrytymi dachówką, a każda kolejna kondygnacja mniejsza od poprzedniej.
Parter kapliczki to duże, półokrągło zamknięte wejście zabezpieczone metalową kratą. Wewnątrz, na przyściennym ołtarzyku, figurki Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia. Nad figurkami zwisa lina dzwonu zawieszonego na trzeciej, ostatniej kondygnacji. Środkowa kondygnacja w ścianie frontowej i tylnej posiada dwie wnęki zakończone łukiem. W przeszklonej wnęce od frontu umieszczona jest figurka Pana Jezusa.
Wiejski cmentarzyk założony jest na polu w kształcie kwadratu. Na środku wysoki krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Zachowało się tu około 30 nagrobków z z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Na nagrobkach wykonanych przez opolskich kamieniarzy umieszczone są inskrypcje w językach polskim i niemieckim.