Przed kaplicą św. Floriana stoją dwa obiekty małej architektury sakralnej. Jednym z nich jest krzyż wieńczący cokół ustawiony na dwustopniowej stopce zakończonej gzymsem.
Na krzyżu figura Chrystusa z rozciętym prawym bokiem i koroną cierniową na głowie. Nad głową poziomy, pofałdowany kartusz I.N.R.I. Cokół z płyciną w ścianie frontowej zakończony jest wydatnym gzymsem wspartym dodatkowo przez dwa kamienne słupki stojące po bojkach cokołu. Podstawa postumentu dwustopniowa ustawiona jest na kilkustopniowym podwyższeniu. W drugiej części podstawy prostokątna płycina. Postument wzniesiony został w 1896 r.
Drugim obiektem jest barokowa, kamienna figura Matki Bożej. Rzeźba ustawiona jest na cokole posadowionym na podstawie stojącej na dwustopniowym podwyższeniu. Matka Boża z dłońmi złożonymi do modlitwy nad głową ma aureolę w typie czeskim. Cokół pomnika zdobiony po bokach ślimacznicami w ścianie frontowej zawiera płaskorzeźbę przedstawiającą św. Franciszka Ksawerego. W płycinie podstawy wyryty jest napis fundacyjny.