Wróblin Głogowski to dawna wieś o starym rodowodzie, wymieniana w „Księdze uposażeń biskupstwa wrocławskiego” już w 1295 r. Z dniem 1 stycznia 1990 r. włączono ją w granice administracyjne Głogowa, ale dzisiaj praktycznie już nie istnieje. Stało sią tak za sprawą sąsiadującej z zabudowaniami Wróblina, wybudowanej w latach 1968 – 1977 huty miedzi Głogów. Podobnie jak sąsiedni Biechów oraz leżące po drugiej stronie Odry wsie Bogomice i Rapocin, została wysiedlona z uwagi na degradację środowiska i zagrożenie zdrowia ludzi i zwierząt. Domy – za wyjątkiem jednego – wyburzono. Spośród ponad 300 mieszkańców pozostała tutaj tylko jedna rodzina.
Jest też wąska brukowana droga, zdziczałe drzewa owocowe, przydrożny krzyż i stojący niegdyś w centrum wsi, niszczejący kościółek noszący wezwanie św. Heleny. Klasycystyczny, wymurowany z cegły ok. 1810 r. i później otynkowany. Od zachodu dobudowano do niego niewiele wyższą od budowli wieżę. Dziś smętnie zwisa z niej nadłamany krzyż, a sam kościółek jest ledwie widoczny zza wszechobecnych krzaków i drzewek. Do stojącego obok krzyża przytwierdzona jest powyginana tabliczka z datą "15 - 16 V 1973".
10 lat wcześniej, w 1963 r. świątynię wpisano do rejestru zabytków. W jej wnętrzu, na ścianach i stropie zachowały się jeszcze niektóre malowidła. Wśród nich szczególną wymowę ma to z pamiątkowym napisem o treści „Roku Pańskiego 1964 gdy na Stolicy Piotrowej zasiadał Pap. Paweł VI a rządy Archidiecezji sprawował Ks. Arcyb. B. Kominek dzięki ofiarności wiernych Wróblina Świątynia ta została odnowiona".
Warto wiedzieć: Po drugiej stronie Odry znajduje się inny opuszczony kościół, w Rapocinie . On także jest wspomnieniem po wsi wyburzonej w latach 90. XX wieku, ale teren wokół niego został uporządkowany. Od kilku lat w dniu patrona świątyni, którym jest św. Wawrzyniec (10 sierpnia) organizowany jest w tym miejscu odpust. Spotykają się tam wówczas byli mieszkańcy wysiedlonych wsi, głównie Rapocina i Bogomic.