Zbudowany został w 1739 r. w Radziłowie, częściowo przy użyciu drewna ze starego kościoła. W 1760 oszalowano ściany. W latach 1811 i 1822 wykonano remonty. W latach 1870-79 odnowiono wnętrza kościoła. Kolejny remont nastąpił w 1962 r. Przeniesienie do Kramarzewa miało miejsce w 1982 r. Orientowany, murowano-drewniany. Korpus główny murowany, pozostałe części wykonane z drewna. Konstrukcji zrębowej, oszalowanej pionowymi deskami z olistwowaniem. Więźba drewniana krokwiowo-jętkowa ze stolcami. Dach kryty gontem. Korpus, prezbiterium i kruchta nakryte wspólnym dwuspadowym dachem, zakrystia i składzik (o wysokości 1/3 korpusu) nakryte dachami pulpitowymi.
Na zetknięciu nawy i prezbiterium czworoboczna sygnaturka z dachem stożkowym zwieńczonym sterczyną zakończoną krzyżem. Kościół trójnawowy na planie prostokąta. Nawa główna na planie kwadratu. Prezbiterium na planie prostokąta, z obu jego stron prostokątne: zakrystia i składzik. Prezbiterium równe szerokością nawie głównej, zamknięte ścianą prostą. Od zachodu ryzalitowo wysunięta prostokątna kruchta, nad nią chór muzyczny.
Wyposażenie w typie późnobarokowym i barokowo-klasycystycznym. Przy kościele drewniana dzwonnica. Zbudowana przed 1778 r. Dwukrotnie gruntownie remontowana: 1821 i 1872. Konstrukcji słupowo-ryglowej, oszalowanej pionowymi deskami, dach krokwiowo-jętkowy, namiotowy, kryty gontem, hełm wieżyczki pokryty blachą. Budynek na planie kwadratu o boku 6,00 m. Dwukondygnacyjny, dolna część niższa o pochyłych ścianach, część wyższa w kształcie prostopadłościanu przykryta dachem. W każdej elewacji po dwa okna: niżej prostokątne 6-szybowe, wyżej prostokątne zamknięte łukiem, przesłonięte drewnianą żaluzją.