Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Opole

Wyspa Bolko

Co robią rodzimi opolanie w weekendy? Najczęściej wybierają się na tereny spacerowe, na Wyspę Bolko - zielone płuca miasta. Kiedyś, do czasów panowania opolskiego księcia Bolesława, wywądzącego się z Piastów, wyspa nosiła nazwę Kępa. Po tym, jak książę przekazał ją na własność opolskim zakonnikom Franciszkanom zyskała przydomek - Bolkowa Kępa, a następnie Las Minorytów, aby do czasów nam współczesnych pozostać Wyspą Bolko (lub z niemieckiego - Bolko Insel).

Obecnie na Bolko znajdują się liczne ścieżki rowerowe, piesze ścieżki zdrowia, Ogród Zoologiczny, zatoczka z siedzibą Klubu Kajakarskiego, stawy i kanały pogrążone w bujnej roślinności. Na Wyspie, wśród starych drzew można spotkać wiele gatunków ptaków. Wyspa jest otoczona od północy i wschodu Odrą, od zachodu Kanałem Ulgi i od północnego zachodu fragmentem Kanału Wińskiego.

Zaproponował: dreptaq

Polecane miejsca

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na