Kościół i przyległy do niego klasztor wybudowany został w drugiej połowie XVIII wieku z fundacji księcia Jerzego Ignacego Lubomirskiego w stylu późnego baroku, typu toskańskiego. Ściana frontowa kościoła jest trój kondygnacyjna (kondygnacje zaznaczone gzymsami) i trój dzielna (zaznaczone płaskimi pilastrami). W dolnej środkowej części znajduje się wejście do kościoła w kamiennym prostokątnym obramieniu bez ozdób. Środkową kondygnację w części środkowej wypełnia duże półkoliście zamknięte od góry okno wypełnione witrażem. Okno to prześwietla chór muzyczny wewnątrz świątyni. Boki wypełniają spływy zakończone sterczynami, na których ustawiono figury świętych. Górną część fasady stanowi trójkątna nadbudowa z okrągłym oknem zwieńczona krzyżem na postumencie.
Kościół jednonawowy z bocznymi kaplicami otwartymi do nawy. Prezbiterium węższe zamknięte prostą ścianą. Ołtarz z wysoką nastawą z kolumnami po bokach. Na kapitelach kolumn częściowe belkowanie, na którym ustawiono naczółek objęty ćwierć łukami. Ołtarz wykonany jest z drewna i nie jest polichromowany, umieszczono w nim obraz przedstawiający scenę zwiastowania. Chór muzyczny z prospektem organowym oraz prostym, żłobkowanym parapetem. Nawę, w niektórych miejscach zdobią freski.
Wielką postacią tutejszego klasztoru był ojciec Hieronim Ryba inicjator i budowniczy dwóch kościołów parafialnych w Rozwadowie i Woli Rzeczyckiej. Pochowany na pobliskim cmentarzu w skromnej mogile ziemnej zgodnie z ostatnim życzeniem. W podziemiach klasztoru znajduje się krypta książęca, w której pochowano księcia fundatora wraz z rodziną. W innych miejscach krypt pochowano osoby wielce zasłużone dla tutejszego klasztoru. Kościół jest pod wezwaniem Zwiastowania NMP.