Modrzewiowy kościół cmentarny św. Anny (1580), do roku 1608 był również kościołem parafialnym. Kościół nakrywa dwuspadowy dach z ośmioboczną wieżyczką na sygnaturkę. Na ścianach kościółka oraz w przedsionku przybito tabliczki cmentarne zdjęte z krzyży grobowych , likwidowanych po budowie pomników nagrobnych.
Ściany wewnątrz malowane białą farbą. Prezbiterium węższe od nawy, podwyższone o jeden stopień z przylegającą zakrystią. Przy północnej ścianie dobudówka pełniąca funkcję przechowywania trumien ze zmarłymi i miejscem ostatnich pożegnań. Zakrystia, dobudówka i kruchta są XIX wiecznym dodatkiem. Chór muzyczny wsparty na dwóch słupach z prostym, lekko wybrzuszonym w części środkowej parapetem.
W kaplicy znajdują się trzy ołtarze. W ołtarzu głównym umieszczono olejny obraz malowany na płótnie ( z XVII wieku) przedstawiający św. Annę Samotrzeć. Przy ścianie północnej ołtarz św. Józefa, zawierający w swoim zwieńczeniu obraz św. Andrzeja - obrazy malowane na płótnie pochodzą z początku XVIII wieku. Przy ścianie południowej ołtarz św. Karola Boromeusza zawierający w swoim zwieńczeniu obraz przedstawiający św. Katarzynę Sieneńska - obrazy malowane na płótnie. Wszystkie ołtarze wykonane są z drewna, polichromowane, złocone i srebrzone datowane są na początek XVIII wieku.