Kościół św. św. Piotra i Pawła, jest zbudowany z kamienia wapiennego, pierwotnie gotycki (1460), przebudowany (1750), rozbudowany (koniec XIX w.). W latach 1570-98 kościół był zborem ariańskim, ponieważ w drugiej połowie XVI wieku Parzymiechy stały się w okolicy centrum reformacji, na której czele stał miejscowy dziedzic Krzysztof Kobylański - właściciel wsi, podkomorzy wieluński. Kościół w rękach kalwinów pozostawał do roku 1660. W roku 1930 ksiądz Feliks Kobielski dobudował zakrystię.
Po wkroczeniu Niemców we wrześniu 1939 roku prawie cała wieś i plebania spłonęły, jednak kościół ocalał. Po wojnie naprawiono uszkodzone sklepienia i dach, ściany otynkowano, uzupełniono wyposażenie liturgiczne, pomalowano i pozłocono ołtarze oraz odnowiono stare obrazy.
Obecnie na uwagę zasługują zachowane 2 gotyckie portale z XV wieku oraz zabytkowe organy z ok. 1901 roku. Na zewnętrznej bocznej ścianie kościoła widnieją tablice pamiątkowe poświęcone Konspiracyjnemu Wojsku Polskiemu i księdzu Bonawenturze Metlerowi.