Drewniany kościół św. Idziego Opata. "Roku Pańskiego 1459 kościół ten został zbudowany w Zborowie kiedy proboszczem był Piotr" , taki łaciński napis widnieje na belce tęczowej, jest więc to najstarszy zachowany, drewniany kościół w Polsce. Na początku XX wieku kościół powiększono dobudowując w stylu wczesnego gotyku większe nawy wg projektu Stanisława Szpakowskiego. Chwała budowniczym za to, że nie zniszczyli starego kościółka. Rozbudowę w znacznym stopniu sfinansowali księstwo Maciej i Róża Radziwiłłowie.
W kościele znajduje się późnogotycki krucyfiks oraz odnaleziony na strychu tryptyk. Tryptyk ten eksponowany jest w najstarszej części świątyni. Jego centralna część przedstawia rzeźbę św. Mikołaja z klęczącym przed nim rycerzem z herbem Kościerza. Postać tego adoratora utożsamiana jest z Grzegorzem ze Strzyżowa fundatorem kościoła, co nie musi być prawdą, być może był tylko fundatorem ołtarza. Ołtarz ten wyszedł z pracowni Wita Stwosza. W "Rocznikach" Jana Długosza można się doczytać, że świątynię wzniesiono tu w roku 1085 z fundacji księcia Władysława Hermana. Może na jej podwalinach wzniesiono tą, którą podziwiamy dziś.
Najstarsza drewniana budowla pełni obecnie funkcję prezbiterium, jej dwuspadowy dach kryty gontem zawiera sześcioboczną, barokową wieżyczkę na sygnaturkę.