Drewniany kościół św. Michała Archanioła (1710), dawniej ewangelicki.
Kościół konstrukcji zrębowej z wieżą od frontu jest budowlą jednonawową trójbocznie zamkniętą, bez wyraźnego wyodrębnienia prezbiterium. W części wschodniej, ołtarzowej, dobudowana jest zakrystia. Wnętrze świątyni nakrywa płaski strop z kasetonową, polichromowaną, dekoracją. Chór muzyczny związany jest z bocznymi emporami i malowanymi parapetami.
Ściany kościoła zawierają również malowidła. Twórcą tej polichromii był prawdopodobnie czeski artysta Antoni F. Veit. Na ścianach kościoła zawieszone są stacje Drogi Krzyżowej, malowane na szkle, które są dziełem Herberta Blaschke z Bystrzycy Kłodzkiej. Zachowały się tu również ciekawe XVIII wieczne rzeźby św. Anny i Marii, wykonane przez ludowych twórców.
Kościół nakrywa dwuspadowy dach wysunięty poza obręb ścian tworząc okapy. Wieżę nakrywa cebulasty hełm z latarnią. Cała świątynia nakryta jest gontem. Podczas remontu przeprowadzonego z końcem XX wieku zachowano wszystkie barokowe elementy.
Wieś położona w dolinie rzeczki Kamionka, która wije się pomiędzy zalesionymi wzgórzami Kamyk, Kamieńczyk i Granicznym Wierchem oddalona jest około 5 km od Międzylesia. Tutaj od końca XVII wieku wydobywane były rudy metali, przetapiane następnie w miejscowej Hucie. To tym górnikom i hutnikom wybudowano kościół z przyległym cmentarzem.