Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Gołubie

Prywatny Ogród Botaniczny

Pasja, praca i doświadczenie sprawiły, że do całkiem prywatnego Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego chętnie zaglądają turyści, miłośnicy natury, a także posiadacze własnych ogródków. Ci ostatni mogą tu liczyć na fachową poradę - co, gdzie i kiedy sadzić oraz jak pielęgnować to, co wyrośnie. Ogród znajduje się na północny-wschód od zabudowań Gołubia, na skarpie rynny Jeziora Potulskiego. Zajmuje niewiele ponad 2 ha terenu, ale można tu zobaczyć ok. 4 tys. gatunków roślin z różnych stref klimatycznych naszej planety.
Rosną w grupach odpowiadających rejonom ich występowania w naturze. Warto także zwrócić uwagę na bogaty zbiór gatunków reprezentujących florę pomorską. Nieprzeciętnym walorem ogrodu jest wiek niektórych roślin. Są tu okazy pamiętające początek jego urządzania w 1971 r.
Gołubieński ogród można zwiedzać codziennie w godz. 10.00-18.00, ale tylko w ciepłej porze roku - od 15 kwietnia do 31 października.
Gołubieński Ogród Botaniczny w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, Gołubie ul. Botaniczna 21
tel. 058 684 36 08, 0 600 872 501

 

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na