Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Sikorzyno

Dworek Wybickich

Dworek w Sikorzynie był własnością Wybickich od XVII w. Obecnie jest własnością jednego z historyków sztuki z Gdańska i pieczołowicie go odrestaurowuje, sam widziałem i z nim rozmawiałem. Przede wszystkim jest to miejsc patriotyzmu. W szkole podstawowej w Sikorzynie istnieje Izba Pamięci Józefa Wybickiego, a w 20-lecie powstania „Mazurka Dabrowskiego” szkolny mur przyozdobiła tablica pamiatkowa, na której wyryto: „Gniazdo rodowe Wybickich”, wmurowano ją w 1997 r. Organizowane są tu też szkolne rajdy rowerowo-piesze dla kaszubskich szkół. Można dworek zwiedzać, przenocować w nim, spędzić miło czas w herbaciarni.

Zaproponował: marekcygan

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na