Cerkiew greckokatolicka p.w. św. Mikołaja z 1930r. (restaurowana w 1977, 1985). Obecnie kościół rzymskokatolicki p.w. Błogosławionej Bronisławy. Zabytek sakralny leży na Szlaku Architektury Drewnianej. Na terenie przykościelnym znajduje się dzwonnica oraz cmentarz ze starymi nagrobkami.
Cerkiew greckokatolicka jest budowlą orientowaną, drewnianą, zbudowaną na planie greckiego krzyża, z kruchtą od frontu. Prezbiterium mniejsze od nawy zamknięte jest trójbocznie i posiada dwie przyległe zakrystie. Boczne ramiona nawy zamknięte są prostokątnie z trójkątnymi szczytami. Centrum świątyni nakryte jest kopułą z wieżyczką na sygnaturkę, która posadowiona jest na ośmiobocznej, wieżowej podstawie. Tę centralną kopułę otaczają wieżyczki z cebulastymi hełmami, które stanowią zwieńczenie prezbiterium, transeptu i babińca.
Cała świątynia otoczona jest łamanym wieńcem okapu - sobotami. Wszystkie " zakamarki " jej dachu pokryte są blachą. W słoneczną pogodę swoim blaskiem zwraca uwagę w całej okolicy. Wnętrze bardzo skromne, panuje tu surowe drewno bez malowideł. Pomiędzy nawą a prezbiterium wyprofilowano wielki łuk, po bokach którego ustawiono boczne ołtarze. Przeprowadzone badania, podczas remontu, w latach 70 - tych XX wieku wykazały, że do budowy obecnego kościoła wykorzystano wiele elementów z dawniejszej XVIII wiecznej cerkwi - o tej dawnej nic nie wiemy.