Wieś Łodyna założona została w dobrach królewskich w połowie XVI wieku. Zachował się w archiwach dawnych dokument, z którego wynika, że król Zygmunt III Waza nadał tutejszej parafii jeden łan pola. Należałoby z tego wnioskować, że w tym czasie istniał tu już jakiś kościół. Cerkiew greckokatolicka wybudowana została w konstrukcji zrębowej z mniejszym prezbiterium i przylegającą doń zakrystią boczną. Jest świątynią orientowaną trójdzielną.
Wejście do kościoła wiedzie przez niską dobudówkę z podcieniem, która we wcześniejszych założeniach być może miała być wysoką wieżą. Cerkiew istniała pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Remontowana była w roku 1911 i wówczas to wymurowano parawanową dzwonnicę. W roku 1950 cerkiew została opuszczona i przez kolejnych dziesięć lat służyła jako składnica węgla drzewnego.
Po remoncie zakończonym w roku 1971 budowla została władzom kościelnym wyznania rzymskokatolickiego. Wewnątrz znajduje się chór muzyczny, stropy płaskie belkowane. Kościół pod wezwaniem św. Antoniego, jeden z dzwonów zawiera relief patrona kościoła.