Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Lębork

Lębork dla smakoszy

Odwiedzając Lębork, warto zajrzeć do piekarni i cukierni zlokalizowanych na starówce. Lęborscy piekarze prześcigają się w różnorodności oferowanych ciast, bułek i chleba. Trzeba przyznać, że na widok wspaniałości umieszczonych na półkach wielu turystów przełyka ślinę. Lęborski chleb znany jest już poza granicami Polski, a pyszne ciastka należą prawdopodobnie do największych w kraju. To wyjątkowa atrakcja dla podniebienia

Od kilku lat we wrześniu do Lęborka zjeżdżają kucharze z powiatu i okolic, by stanąć w szranki podczas Kulinariów Błękitnej Krainy. Celem imprezy jest promocja obiektów gastronomicznych, w których turysta może zjeść smaczne, estetycznie podane nie tylko kaszubskie potrawy. Wypada zatem polecić ostatnich laureatów Kulinariów: restaurację Odojewskich z Nieżychowic - tam serwują pysznego szczupaka faszerowanego i restaurację "Betlejem" z Leśnic - tu koniecznie trzeba spróbować pieczonego indyka.

Restauracja przy Stacji Paliw "Odojewscy"
Nieżychowice, tel. 052 554 16 46

Bar Restauracyjny "Betlejem"
Leśnice 28, tel. 059 862 71 65

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na