Gotycki kościół św. Mikołaja Biskupa (XIV w.). Kościół parafialny zbudowany w 1. poł. XIV w. Wieża dostawiona w pierwszej połowie XVII wieku. W tym okresie dobudowano też prezbiterium, które w 1750 roku przekształcono.
W XX wieku świątynia przechodziła ok 5 większych remontów. W 1961 r. kościół zyskał nową polichromię, wykonaną przez Bogusława Marszala z Gdańska.
Kościół gotycki, orientowany. Wzniesiony na cokole. Murowany z cegły z częściowym użyciem kamienia polnego w prezbiterium, ścianie zachodniej nawy i podmurówce wieży.
Najstarszym elementem wyposażenia wnętrza kościoła jest późnogotycka rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1. ćw. XVI w. Na skromny XVIII-wieczny i późniejszy wystrój składają się: barokowy ołtarz główny z około 1700 r. z obrazem z 1776 r. NMP w srebrnej sukience, fotel XVIII-wieczny barokowy, organy o zewnętrznej neogotyckiej oprawie i współczesnym ich wyposażeniu.
Ze złotnictwa na uwagę zasługują: monstrancja z podwójnym wieńcem promieni z około 1652 r., rokokowa łódka na kadzidło z około 1776 r., eklektyczny kielich mszalny z 2 ćw. XIX w. i kielich mszalny eklektyczno-neorenesansowy z początku XX w., sukienka na obraz Maryi w ołtarzu głównym. Dzwon odlany w 1680 r. w Toruniu w pracowni Mikołaja Petersilge.