Pałac został zbudowany około 1860 r. dla Anastazego Radońskiego przez nieznanego architekta. Po ostatecznej rozbudowie w 1890 r. rezydencja otrzymała kształt romantycznego zamku, usytuowanego w malowniczym parku krajobrazowym założonym w połowie XIX w. Przy pałacu zachowała się klasycystyczna oficyna z 1 poł. XIX w. i zabudowania folwarczne. Budynek jest piętrowy, z wielobocznymi ryzalitami od frontu i parku oraz dwoma ryzalitami bocznymi.
Kolejnymi dziedzicami Krześlic byli m.in. Zygmunt Radoński, Georg von Luttichau, i Georg von Brandis oraz żona łódzkiego przedsiębiorcy - Maria Tomaszewska z Łodzi (do 1945 roku). Po wojnie Krześlice przejęła Spółdzielnia Produkcyjna, a od 1950 roku należały one do PGR w Pomarzanowicach. Pałac stopniowo popadał w ruinę, a w 1971 roku zawaliła się część frontowa skrzydła wschodniego.
Pałac od 1996 roku jest w posiadaniu prywatnych osób. Po gruntownym remoncie obiektu, utworzono w nim hotel i restaurację oraz Centrum Obsługi Biznesu. Hotel dysponuje 20 stylowo urządzonymi, wygodnymi pokojami. We wnętrzach pałacowych organizowane są szkolenia, konferencje, imprezy integracyjne i okolicznościowe oraz bale.